۱۰عادت اشتباه که باعث کم شدن عمر موبایل می شود.

با عادت های اشتباهی که ، عمر گوشی تلفن همراه شما را می کاهد ، آشنا شوید.

10 عادت اشتباه که باعث کم شدن عمر موبایل می شود ، عبارتند از:

1- از حالت ویبره استفاده می کنید.

تلفن همراه هم مثل هر وسیله ی دیگری ، طول عمری دارد و هر چه بیشتر از آن استفاده کنیم ، کارایی آن کمتر می شود ؛ بنابراین کوچک ترین بار اضافه ای ، مثل فعال کردن حالت ویبره برای نوتفیکیشن ها ، کار را برای گوشی شما سخت تر می کند. چنین مواردی ، تلفن همراه شما را مجبور می کند ، در مواقعی که ومی ندارد ، با تمام توان مشغول کار باشد. تلفن همراه مان هم مثل خودمان ، گهگاه به استراحت نیاز دارد تا فرسوده نشود.

2-بازماندن ، نرم افزارهای بی استفاده

باز ماندن اپلیکیشن های بی استفاده ، باعث کوتاه شدن عمر باتری گوشی می شود. اگر اپلیکیشنی را باز کنید ، اما به طور کامل از آن خارج نشوید ، برنامه در پس زمینه ی دستگاه فعال باقی خواهد ماند ؛ بنابراین همه ی اپلیکیشن های بلااستفاده را به طور کامل ببندید ، چون این کار نه تنها طول عمر باتری گوشی را بیشتر می کند ، بلکه حافظه ی موقت تلفن همراه تان را هم آزاد می کند.

3- دسترسی های اپلیکیشن ها را ، محدود نمی کنید.

اپلیکیشن های تاکسی های اینترنتی ، ذبرای پیدا کردن شما به لوکیشن تان نیاز دارند ، اما بقیه ی اپلیکیشن ها معمولاً ، احتیاجی به چنین دسترسی ای ندارند. کارشناسان توصیه می کنند ، در مورد دسترسی های درخواستی اپلیکیشن ها سختگیر باشید و دسترسی هایی که ضروری نیستند را قبول نکنید.

4- یکی از این اپلیکیشن ها را دارید.

طبق گزارش های انجام شده ، اپلیکیشن های Snapchat ، Google Maps و Facebook ، از برنامه هایی هستند که بیشتر از هر اپلیکیشن دیگری ، باعث خالی شدن باتری می شوند. همچنین ، اپلیکیشن فیسبوک ، طول عمر گوشی های اندرویدی را ، تا میزان 20 درصد کاهش می دهد ، بنابراین با آنیستال کردن این برنامه ، همین میزان از طول عمر باتری این گوشی ها حفظ خواهد شد. همچنین حذف اپلیکیشن پیامرسان فیسبوک ، سرعت لود شدن سایر اپلیکیشن های گوشی را ، تا 15 درصد افزایش می دهد. اپلیکیشن فیسبوک ، به این دلیل باعث کوتاه شدن عمر باتری تلفن همراه می شود که در پس زمینه ی دستگاه فعال باقی می ماند ، حتی زمانی که از آن استفاده ای نمی شود.

5- نور صفحه ی گوشی تان ، همیشه زیاد است.

دوران تولید گوشی هایی که صفحات کوچکی داشتند ، مدت ها پیش به سر آمده و این مسأله ، باعث جهاتی خوشحال کننده باشد ، اما باید بدانید که صفحات بزرگ تر تلفن های همراه جدید ، بزرگ ترین دشمن باتری آن ها هستند ؛ بنابراین گزینه ی تنظیم خودکار نور (Brightness) صفحه ی گوشی را حتماً فعال کنید. این قابلیت باعث می شود ، تلفن همراه تان نور صفحه را به طور خودکار ، مطابق با محیط تنظیم کند. علاوه بر این ، قابلیت خاموش شدن خودکار صفحه را فعال و زمان روشن ماندن صفحه را تا حد ممکن کم کنید.

6- تلفن همراه تان را ، در گرما و سرما رها می کنید.

گرما و سرمای شدید و دیگر شرایط آب و هوایی ، می توانند باعث کوتاه شدن عمر تلفن همراه شوند. گرمای شدید باعث بروز انواع مشکلات ، در گوشی مثل از بین رفتن اطلاعات یا خالی شدن باتری می شود. هوای سرد هم گوشی شما را ، دچار مشکلات زیادی می کند. بعضی گوشی های هوشمند در هوای سرد خاموش می شوند ، در نمایش اطلاعات دچار مشکل می شوند یا باتری آن ها خالی می شود ؛ حتی در موارد نادری ممکن است ، صفحه ی گوشی متلاشی شود.

7- گوشی خود را ، روی تخت یا زیر بالش می گذارید.

یکی دیگر از عادت هایی که باعث کوتاه شدن عمر تلفن همراه می شود ، گذاشتن آن در زیر بالش است ، چون این کار باعث بالا رفتن دمای گوشی می شود. اگر گوشی تان در شارژ باشد یا نقصی داشته باشد ، این کار ممکن است حتی منجر به آتش سوزی شود.

8- گوشی تان ، دائماً در شارژ است.

اگر گوشی خود را زمانی که باتری آن کاملاً پر است ، باز هم در شارژ نگه دارید ، این کار به باتری گوشی صدمه می زند ، چون باعث بالا رفتن دمای گوشی می شود. اگر شارژر تقلبی و بی کیفیت باشد ، این صدمه بیشتر خواهد شد.

9- شب ها ، تلفن همراه تان را تا صبح ، در شارژ می گذارید.

مواجه شدن با یک گوشی تمام شارژ ، بعد از بیدار شدن از خواب ، برای همه ی ما خوشحال کننده است ، اما اگر گوشی تمام شب را در شارژ بماند ، بااتری آن صدمه خواهد دید. وقتی شارژ گوشی کامل می شود ، دستگاه وارد حالتی به نام Trickle Charging (شارژ پیوسته ی باتری با سرعتی آهسته برای پر نگه داشتن آن) می شود ، تا شارژ آن را کامل نگه دارد. این شارژ اضافه باعث فعالیت بی وقفه ی باتری گوشی می شود. در حقیقت ، برای باتری های لیتیوم یونی ، بهتر آن است که کامل شارژ نشوند ، چون ولتاژ بالا به این باتری ها فشار وارد می کند و به مرور باعث خراب شدن آن ها می شود.

10- سیستم عامل تان ، را به روز نمی کنید.

نادیده گرفتن به روزرسانی های تلفن همراه ، هم باعث صدمه دیدن آن می شود. سازندگان سیستم عامل های اندروید و آیفون ، دائماً در حال به روزرسانی تولیدات خود هستند ، تا تجربه ی کاربری بهتری را برای شما فراهم کنند و به این ترتیب تلفن همراه تان عملکرد مناسبی داشته باشد. این به روزرسانی ها فواید دیگری هم دارند. در حقیقت ، اگر دستگاه تان باتری ضعیف یا مشکلات دیگری داشته باشد ، چنین به روزرسانی هایی می تواند ، به حل این مشکلات کمک کند. علاوه بر این ، فراموش نکنید که اپلیکیشن ها هم باید به روزرسانی شوند.

عادت‌های اشتباهی که ، عمر گوشی تلفن همراه شما را می‌کاهد

هدف بازاریابان تلفن همراه : آندروید یا iOS

دکمه مخفی اپل

کپی کار دست اپل داد

آیفون روزنامه نگاران الجزایری توسط هکرها، هک شد

بد افزاری که به کاربران اندروید و آیفون رحم نمی‌کند

کاهش واردات آیفون

، ,گوشی ,های ,تلفن ,باتری ,باعث ,می شود ,تلفن همراه ,را ، ,می کند ,شدن عمر

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


labtap دیجیتالستان نرم افزار حسابداری شایگان سیستم چشمان بيدار آريا black-hell تاپ فایل Sean's memory Tristan's receptions مطالب اینترنتی شرکت دیجیتال مارکینگ کافه وطن توسعه