به تازگی گروهی از رومه نگاران هدف پروژه ای جاسوسی و پیچیده قرار گرفته اند که بر بستر فضای دیجیتال انجام می شود. بر اساس گزارش جدید خبرگزاری گاردین به نقل از منابع آگاه ، شرکت سیتیزن لب متوجه شده سودجویانی که از نرم افزار شرکت NSO Group با نام کیزمت استفاده می کنند، موفق شده اند گوشی آیفون ۳۷ نفر از رومه نگاران را هک کنند که اکثر آن ها اهل کشور الجزایر هستند.

گفته می شود فرایند هک آیفون رومه نگاران با سوءاستفاده از آسیب پذیری آی مسیج انجام شده است که تقریبا یک سال میشد که وجود داشته است و اپل برطرفش نکرده است.

حملات سایبری علیه آیفون رومه نگاران در دسته ی حملات Zero-Click جای می گیرد. گفته می شود حملات Zero-Click مذکور ردی برجای نگذاشته است و نمی توان منبع اصلی شان را پیدا کرد. احتمالا در این حملات سایبری، هکرها توانسته اند به رمز عبور و صدای میکروفون دسترسی پیدا کنند و نکته ی عجیب تر این است که گفته می شود هکرها با دوربین آیفون توانسته اند عکس بگیرند.

در حال حاضر، دقیقا مشخص نیست چه انگیزه ای در پشت حملات سایبری اخیر بوده است. بااین حال به نوشته ی گاردین ، در این حملات سایبری از جاسوس افزار ساخت یکی از شرکت های خصوصی اهل رژیم صهیونیستی استفاده شده و دستور انجام حملات را نیز عربستان سعودی و امارات متحده ی عربی صادر کرده اند. همچنین، گاردین می نویسد حداقل در دو مورد از حملات سایبری، حمله به نیابت از دولت عربستان یا امارات انجام شده است.

یکی از قربانیان رانیا دریدی نام دارد که خود را از اعضای تحریریه ی خبرگزاری العربی معرفی می کند. او می گوید اعتقاد دارد جزو اهداف حملات بوده است؛ زیرا ظاهرا پیش تر بحث هایی درباره ی حقوق ن مطرح کرده است و ارتباطاتی با یکی از منتقدان دولت های عربستان و امارات دارد.

اپل می گوید نمی تواند ادعاهای سیتیزن لب را تأیید کند؛ چراکه این حمله ی سایبری بسیار هدفمند بوده است و این شرکت همواره کاربرانش را به نصب جدیدترین نسخه ی iOS ترغیب می کند.

براساس یافته ها، چند کشور از ابزارهای NSO Group به منظور جاسوسی از مخالفان و منتقدان خود سوءاستفاده می کنند. در این بین، موضوع مهم این است: چگونه این آسیب پذیری خطرناک که توانسته دسترسی های گسترده ای به هکر بدهد، برای مدت طولانی در آی مسیج آیفون های اپل باقی مانده است، بدون اینکه کسی بفهمد؟

در حال حاضر، مشخص نیست چه کسانی از آسیب پذیری آی مسیج باخبر بوده اند و گوشی های دیگر هم تحت تأثیر حملات قرار گرفته اند یا خیر. بااین همه ، کار از کار گذشته و هکرها به هدف خود رسیده اند. اکنون بسیاری از رومه نگاران و فعالان ی نگران امنیت گوشی هوشمندشان هستند.

عادت‌های اشتباهی که ، عمر گوشی تلفن همراه شما را می‌کاهد

هدف بازاریابان تلفن همراه : آندروید یا iOS

دکمه مخفی اپل

کپی کار دست اپل داد

آیفون روزنامه نگاران الجزایری توسط هکرها، هک شد

بد افزاری که به کاربران اندروید و آیفون رحم نمی‌کند

کاهش واردات آیفون

حملات ,اند ,ی ,آیفون ,نگاران ,رومه ,رومه نگاران ,می شود ,است و ,آی مسیج ,در این ,آیفون رومه نگاران

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


تعمیر گوشی سامسونگ Carolyn's page دانلود فایل های کمیاب amozesheashpazi مطالب اینترنتی خلاصه کتاب روانپزشکی کاپلان و سادوک متلب blacknight دانلود بازی و برنامه اندروید مطالب اینترنتی