به گفته انجمن واردکنندگان موبایل، تغییر شیوه نامه رجیستری گوشی های مسافری از مهرماه، باعث کاهش چشمگیر واردات مسافری آیفون شده است و اما با وجود این، سوءاستفاده از رویه مسافری هرچند کم، اما همچنان ادامه دارد.

طرح رجیستری یا شناسنامه دار کردن تجهیزات سیم کارت خور به عنوان راهی برای مبارزه با قاچاق مطرح شد که یکی از این راه های دور زدن رجیستری چمدانی بود. این افراد با این شیوه گوشی های خود را وارد می کردند،و از پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف بودند. بعد از این جریان، برخی از واردکنندگان غیررسمی و قاچاقچیان گوشی برای استفاده از گوشی های قاچاق، از اطلاعات مسافران واقعی استفاده می کردند.

گمرک ایران برای جلوگیری از این کار قاچاقچیان، اعلام کردکه بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مصوبه ۲۷ مرداد ماه و در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از اطلاعات مسافرین ورودی برای رجیستری گوشی تلفن همراه،از ۱۲ مهرماه سال جاری، اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران، صرفا در محل مبادی ورودی کشور و پس از احراز هویت دقیق و تشخیص غیرتجاری بودن و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام و از هرگونه ثبت غیرحضوری تلفن همراه مسافری و بعد از خروج از گمرکات اجرایی مبادی ورودی، توسط مسافران ممانعت می شود.

در راستای این بحث، انجمن واردکنندگان موبایل در توییتر نوشت: تغییر شیوه نامه رجیستری گوشی های مسافری از مهرماه، باعث کاهش چشمگیر واردات مسافری آیفون شده است. اردیبهشت ماه ۴۳ هزار دستگاه و آبان ماه، ۴۰۰۰ آیفون مسافری وارد کشور شد. که این موضوع نشان میدهد سوءاستفاده از رویه مسافری هرچند کم، اما همچنان ادامه دارد.

این انجمن پیش از این عنوان کرده بود: در ۱۲ ماه گذشته، ۱۵.۶ میلیون دستگاه موبایل از طریق دو رویه تجاری و مسافری وارد کشور شد که در همان مدت، ۱۴.۸۵ میلیون دستگاه موبایل توسط مصرف کننده ایرانی خریداری و حالا در شبکه فعال است. آبان ماه امسال مجموعا۹۷۰ هزار دستگاه موبایل وارد کشور شد، در حالی که مصرف موبایل آبان ۹۹۰ هزار دستگاه بوده است.

با وجود این،باتشکیل صف های طولانی و چندساعته که منجربهمعطل شدن مسافران و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویرووس کرونا شده بود، معاون فنی گمرک بار دیگر با اعلام خبر غیرحضوری شدن فرآیند رجیستری عنوان کرد از تاریخ یک دی ماه، ثبت اطلاعات مسافر و مشخصات گوشی تلفن های همراه در بدو ورود و قبل از خروج از سالن مسافری پس از اظهار گوشی از سوی مسافر و رویت آن توسط متصدیان گمرکات اجرایی و ثبت اطلاعات آن از طریق بارکدخوان انجام می شود و بقیه مراحل غیرحضوری است.

عادت‌های اشتباهی که ، عمر گوشی تلفن همراه شما را می‌کاهد

هدف بازاریابان تلفن همراه : آندروید یا iOS

دکمه مخفی اپل

کپی کار دست اپل داد

آیفون روزنامه نگاران الجزایری توسط هکرها، هک شد

بد افزاری که به کاربران اندروید و آیفون رحم نمی‌کند

کاهش واردات آیفون

مسافری ,گوشی ,های ,رجیستری ,موبایل ,دستگاه ,از این ,گوشی های ,هزار دستگاه ,سوءاستفاده از ,شد که ,میلیون دستگاه موبایل ,رویه مسافری هرچند ,واردات مسافری آیفون ,چشمگیر واردات مسافری

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


Carla's collection دنیای خاکستری Jose's collection freedom-alice minamohebbi333 کد تخفیف جی ال ایکس GLX mehraveed filebazaar greatman الان بخر تحویل بگیر